Για πρώτη φορά ο ξενοδοχειακός κολοσσός της Wyndham Hotel Group ξεκινά τη δραστηριότητά του στη χώρα μας με το ξενοδοχείο Wyndham Grand Athens, στην πλατεία Καραϊσκάκη στο Μεταξουργείο. Την άρτια διαχείριση και το management του project έχουν αναλάβει τα πολύπειρα στελέχη της Zeus International. Πρόκειται για ένα ξενοδοχείο ορόσημο για τηv Αθήνα, ικανό να προσφέρει μοναδική εμπειρία διαμονής με έντονο τοπικό χαρακτήρα. Με προνομιακή τοποθεσία στο κέντρο της πόλης, κοντά σε κεντρικές οδικές αρτηρίες, το λιμάνι του Πειραιά και το αεροδρόμιο, το Wyndham Grand Athens είναι συνώνυμο της προσιτής πολυτέλειας στην καρδιά της Αθήνας.
Στο rooftop του 9ου ορόφου «Wyndham Grand Athens» βρίσκεται το εστιατόριο «Above», με την πισίνα-καταρράκτη και εντυπωσιακή πανοραμική θέα στην Ακρόπολη, τον Λυκαβηττό και τον Σαρωνικό. Ο καταξιωμένος chef Κώστας Νάνος δημιούργησε το θεματικό μενού “Savor the World”, με έμπνευση από τη διεθνή, μεσογειακή και ελληνική κουζίνα όσον αφορά τους à la carte καταλόγους. O Κατάλογος “Savor the world” που περιλαμβάνει ethnic street food bites από 10 διαφορετικά σημεία του πλανήτη, προσφέροντας ένα ολοκληρωμένο, απολαυστικό γευστικό ταξίδι στον κόσμο συνοδεία ethnic μουσικής. Κάθε ethnic street food συνταγή έχει πρώτες ύλες από την χώρα καταγωγής της. Επίσης, μπορεί κανείς να δοκιμάσει το combo menu το οποίο συνδυάζει 2,3 ή 4 street food bites σε ειδική τιμή. Ιδιαίτερη πινελιά του Savor the world είναι ο συνδυασμός κάθε πιάτου με με την αντίστοιχη συνταγή για signature cocktail, τα οποία επιμελείται ο mixologist barman του ξενοδοχείου, με φρέσκους χυμούς, μπαχαρικά και πρωτότυπους συνδυασμούς. Ο κατάλογος ανανεώνεται συχνά με νέες χώρες και γαστρονομικούς προορισμούς, προσφέροντας συνεχώς νέες γαστρονομικές εμπειρίες.
Wyndham Grand Athens
Μεγάλου Αλεξάνδρου 2, Πλατεία Καραϊσκάκη