Στο παντοπωλείο Γεύση Ελλάδος Θησαυροί το Σάββατο 31 Οκτωβρίου έχει προγραμματιστεί γευσιγνωσία χειροποίητων ζυμαρικών από την Βοιωτία και βιολογικών κρασιών από το Άνω Διακοπτό Αιγιαλείας.
Πελάτες του καταστήματος αλλά και περαστικοί από την Γούναρη και την παραδοσιακή αγορά του Πειραιά, θα έχουν την ευκαιρία να δοκιμάσουν τα χειροποίητα ζυμαρικά «Αγνό με Αγάπη» της Βιβής Κωνσταντέλου αλλά και τα βιολογικά κρασιά του σύγχρονου οινοποιείου «Τετράμυθος» μικρής δυναμικότητας. Ζυμαρικά φτιαγμένα με την παραδοσιακή συνταγή της γιαγιάς σε πρωτότυπους συνδυασμούς όπως με σουτζούκι, πάπρικα-βασιλικό, κουρκουμά κα θα αναδείξουν το μαύρο Καλαβρυτινό και τον Ροδίτη σε μια γευσιγνωσία που θα διαρκέσει από τις 12:00-16:00.
Γεύση Ελλάδος Θησαυροί
Γούναρη 10, Πειραιάς
Τ: 210 4176282