Από την Άννα Ευθυμίου,
Νέο υβρίδιο στη γαστρονομία, αυτήν την φορά εμπνευσμένο από την ελληνική κουζίνα, και πιο συγκεκριμένα… τον γύρο! Ο λόγος για το fyros, το νέο νόστιμο πείραμα της αλυσίδας βιολογικών σουπερ μάρκετ Whole Foods, το οποίο συνδυάζει ασιατικό και ελληνικό street food. Τηγανητός σολομός, γαρίδες ή τιλάπια συνοδευόμενα από μαρούλι, ντομάτα και κρεμμύδι με τζατζίκι, τυλίγονται σε ινδική πίτα naan, θυμίζοντας μία εξωτική βερσιόν του δικού μας Greek souvlaki.