Το ελαιόλαδο E-LA-WON, το οποίο πήρε το όνομά του με έμπνευση την απόδοση της λέξης έλαιον στην Γραμμική Β’, είναι ένα από τα πιο εκλεκτά ελαιόλαδα που παράγονται σήμερα στην Ελλάδα και εξάγονται με επιτυχία στο εξωτερικό σε χώρες όπως η Νορβηγία, η Αγγλία, το Ντουμπάι και η Γερμανία.
Πρόκειται για ένα εξαιρετικό παρθένο ελαιόλαδο που προέρχεται από ιδιόκτητους ελαιώνες στην Πελοπόννησο, παράγεται με παραδοσιακές μεθόδους, ενώ η καλλιέργεια, η συγκομιδή και η τυποποίησή του γίνεται με την πιο σύγχρονη τεχνογνωσία.
Η γκάμα προϊόντων του brand περιλαμβάνει:
- το E-LA-WON Traditional το οποίο διατίθεται σε μεταλλική συσκευασία 250 ml, 500 ml, 1 lt και 5lt για επαγγελματική χρήση.
- το E-LA-WON Premium με υψηλής αισθητικής packaging, το οποίο περιλαμβάνει φιάλη 500 ml με συμπλήρωμα αζώτου ώστε να διατηρεί αναλλοίωτη τη φρεσκάδα του χυμού της ελιάς, καθώς και τα οργανοληπτικά και χημικά του συστατικά, ή φιάλη 250 ml με αγουρέλαιο.
- το E-LA-WON Luxury, το οποίο οποίο περιέχει φύλλα βρώσιμου χρυσού και διατίθεται σε περιορισμένο αριθμό.