Στις 20, 21 και 22 Απριλίου διοργανώνεται στο Ζάππειο Μέγαρο η 5η διαδραστική πολυέκθεση που έχει ως στόχο, όπως οι ίδιοι οι διοργανωτές επισημαίνουν, την ανάδειξη της ποιοτικής και υγιεινής διατροφής.
Για τρεις μέρες, οι επισκέπτες θα έχουν τη δυνατότητα να γνωρίσουν και να γευτούν παραδοσιακά και βιολογικά προϊόντα από διάφορα μέρη της ελληνικής περιφέρειας, gourmet γεύσεις που στηρίζονται στη μεσογειακή διατροφή, προϊόντα δυσεύρετα καθώς κι εκείνα με Προστατευόμενη Ονομασία Προέλευσης. Παράλληλα, το κοινό θα έχει την ευκαιρία να παρακολουθήσει σεμινάρια μαγειρικής, παρουσιάσεις και γευσιγνωσίες, αλλά και γαστρονομικές επιδείξεις που θα βασίζονται σε διάφορες τοπικές κουζίνες.
ΓΕΥΣΕΙΣ & ΖΩΗ
5η Διαδραστική Πολυέκθεση. Ποιοτική Διατροφή- Υγεία – Ποιότητα Ζωής
20 – 22 Απριλίου 2012
Ώρες: 11:00 – 20:00
Ζάππειο Μέγαρο
Η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη.
Για περισσότερες πληροφορίες, επισκεφθείτε την ιστοσελίδα www.gefseis-zoi.gr
Μαρία Αϊβαλιώτη