Η MISKO γιορτάζει την Παγκόσμια Ημέρα Ζυμαρικών στις 25 Οκτωβρίου με pasta parties για όλα τα παιδιά σε Μη Κερδοσκοπικούς Οργανισμούς. Ξεκινώντας από τη Δευτέρα 21 Οκτωβρίου και με τελική ημερομηνία την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου, η ειδικά διαμορφωμένη καντίνα της MISKO «Οι Γεύσεις του Ακάκιου» βάζει μπρος τις μηχανές και ξεκινά το δρομολόγιό της με τις «Γεύσεις του Ακάκιου» και θα επισκέπτεται κάθε μέρα και ένα διαφορετικό Μη Κερδοσκοπικό Οργανισμό για να προσφέρει χαρά σε όλα τα παιδιά που φιλοξενούνται εκεί.
Το πιο αγαπημένο φαγητό των παιδιών θα τους περιμένει με την επιστροφή τους από το σχολείο σ΄ ένα γιορτινό περιβάλλον με μουσική, μπαλόνια και δώρα ώστε να γιορτάσουν την Παγκόσμια Ημέρα Ζυμαρικών με τα πιο νόστιμα πιάτα με την υπογραφή της MISKO.
Οι «Γεύσεις του Ακάκιου» θα βρίσκονται:
- 1η στάση : Δευτέρα 21/10 Χριστοδούλειο Ίδρυμα, Χαϊδάρι
- 2η στάση : Τρίτη 22/10 Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα, Νέος Βουτζάς
- 3η στάση : Τετάρτη 23/10 Χατζηκυριάκειο Ίδρυμα, Πειραιάς
- 4 στάση : Πέμπτη 24/10 Παιδικά Χωριά SOS, Βάρη
- 5 στάση : Παρασκευή 25/10 Χαμόγελο του Παιδιού, Μελίσσια